İletişim Bilgileri

BODRİUM BODRUUM BODRUMTHERMAL TATİLKÖYÜ BODRUM TERMAL 0212 5401616

  • Yetkili Kişi: BODRUUM TERMAL
  • Telefon numarası: +90 (212) 540-16-16, 05055773460
  • Adres: muğla milas, milas, Muğla, 32000, Türkiye

Sitedeki güncellemeler

BODRİUM TERMAL TATİL KÖYÜ

BODRİUM TERMAL TATİL KÖYÜ
BODRİUM TERMAL TATİL KÖYÜ

27.11.2011 00:00

bodriumtermal@hotmail.com

Devremülkte dünyanın sayılı termal projesi…

BODRUM’UN İLK, DÜNYA’NIN EN LÜKS TERMAL PROJELERİNDEN BİRİ…

Uluslararası Bodrum Milas Havalimanı’na sadec e 18 km. mesafede bir tarafta Kuşadası,Didim,diğer tarafta Marmaris Fethiye ve Efes Antik Kenti ,Agora ,Halikarnas ,İasos gibi tarihi ve kültürel zenginliklerimizin tam orta noktasında yer alan Bodrium Termal Tatil Köyü, 360.000 m2 arazi büyüklüğü ile Dünyanın sayılı termal projeleri arasında yer almaktadır.

Denize sıfır villaları kademeli kotlarda yer alırken A,B ,C ve D tipi 123 blok,1026 daire,Termal Otel ve 8 adet özel yüzme havuzlu villanın yer aldığı mega kent şirin bir kasabayı andırır.Yatak odalari,salon,banyo,mutfak ve balkonlarıyla krallara yakışır bir yaşam alanı sunuluyor. Her villanın salon,balkon ve terasından muhteşem doğa ve deniz manzarası ile yaşanmaya değer devremülkler,sektörünün yeni parlayan yıldızıdır.

Zamanı doğru kullanarak,yaşlanmadan yaş almak için bedenin ve ruhun genç tutulması felsefesiyle; Bodrium Termal Tatil Köyü; misafirleri için modern metodların uygulandığı rehabilitasyon ve geriatri merkezinde termalin şifalı suyundan faydalanarak tedavi hizmeti sunmakta, bedeninize sağlık ve huzur katarak yaşam kalitenizi yükseltmektedir.

Aileniz ve sevdikleriniz ile geçireceğiniz her an, unutulmaz anılara dönüşecek. Denizi, güneşi, sosyal aktiviteleri,tarihi ve kültürel zenginliği, sizin için doyulmaz tatil seçenekleri sunarken, çocuklar için düşünülen çocuk klübü,oyun parkları ve animasyonları çocuklarınızın tatil anılarını unutulmaz kılacak. Siz tatilinizin keyfini çıkarırken çocuklarınız kendileri için hazırlanan özel programlarla enerjilerini mutluluğa dönüştürecek.

Uzman hekimler eşliğinde, kapsamlı tedavi ve kür merkezlerinin de içinde bulunduğu Bodrium Termal Tatil Köyü’nde misafirlerin kullanımına sunulan doğal şifalı termal suyu 30lt/sn debili,55-60 derece sıcaklığı ile içerdiği bol miktarda bikarbonat,sülfat,kalsiyum,magnezyum ve florür,sağlığın kaynağını oluşturmaktadır.Şifalı termal suyunun sayısız faydaları arasında ;

· Romatizma ve kireçlenme tedavisi

· Tansiyon ve kan basıncını düzenlemesi

· Fizik tedavisi

· Sindirim ve dolaşım sistemleri rahatsızlarının tedavisi ve daha birçok nörolojik ve fiziki rahatsızların tedavisine yardımcı etkileri bulunmaktadır.

TATİL KEYFİNİ SAĞLIĞIN KAYNAĞINDA YAŞAYIN…

Bodrum, Kıyıkışlacık köyünün tarihi İasos yarımadası ve kalıntıları arasında yükselen 5 yıldızlı Bodrium Termal Tatil Köyü; kendine özel koyda inci bir gerdanlık gibi yükselirken manzarası,ormanı,denizi ve sitenin içinde bulunan tarihi İasos kalıntılarıyla daha şimdiden Dünya’nın sayılı termal devremülk projelerinden biridir. Bölgede ilk defa bir termal rehabilitasyon merkeziyle 5 yıldızlı bir tatil köyü konseptini iç içe bulunduran Bodrium Termal Tatil Köyü; kaplıcayı,denizi ve ormanı birleştirerek tatil turizmine yepyeni bir boyut getirmiştir.

BODRUM’DA GÜNEŞE VE DENİZE DOYACAKSINIZ.

360.000 M2 DEV BİR YAŞAM ALANI

Yeşilin ve mavinin bir araya geldiği enfes manzaranın içinde tarihin temiz sularının kıyısına vurduğu özel sahili ile cennetten bir köşe olan Bodrium Termal Tatil Köyü, yanıbaşındaki saat kulesi ve geçmişin güzellik sırrı Roma hamamı ile tarihin dokusunu içinde barındıran Bodrum İasos koyunda yer alır. Bodruim Termal Tatil Köyü; Bodrum şehir merkezine 39 km, Bodrum havaalanına ise 18 km mesafede yer almaktadır. Güllük Limanından botlarla yapılacak mavi seferler ile Bodrum merkeze ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir.

HER BÜTÇEYE UYGUN FİYAT VE TAKSİTLERLE…

Geleceğe yatırım yapmayı düşünenler gelin yüzyılın bu büyük fırsat projesinde sizde yerinizi alın.

%70 ‘i tamamlanmış 5 yıldızlı Bodrium Termal Tatil Köyü’nde sizler için bütün imkanlar sunulmaktadır. Yarın kat kat daha fazla ödemek istemiyorsanız bugünden her bütçeye uygun fiyat ve taksitlerle Türkiye Cumhuriyeti tapulu devremülkünüzü alın. Kuşaklar boyu değerine değer katacak Bodrium Termal Tatil Köyü sağlığın kaynağı ve tatilin yeni adresi…

*MEDİCAL CENTER

*GERİATRİ MERKEZİ

*REHABİLİTASYON MERKEZİ

*KAPALI HAVUZ

*2 ADET FARKLI SICAKLIKTA KAPALI TERMAL HAVUZ

*BAY,BAYAN VE KARIŞIK HAVUZLAR

*SOLARYUM

*EPİLASYON MERKEZİ

*MEZOTERAPİ

*PEELİNG

*EL-AYAK BAKIMI

*VÜCUT TEDAVİ

*KAPSÜL

*JET DUŞLAR

*MASAJ

*AROMATERAPİ

*YOSUN TEDAVİ

*HİDROTERAPİ

*TÜRK HAMAMI

*SAUNA

*BUHAR ODALARI

*ÇAMUR BANYOLARI

*SAĞLIK KABİNİ

*SQUASH

*FİTNESS

*PİLATES

*YOGA

*AEROBİK

*STEP

*KAFE VE VİTAMİN BAR

*KUAFÖR

*HİPERMARKET

*AVM

*ÖZEL PLAJ

*ÖZEL MARİNA

Kıyıkışlacık, Muğlailinin Milasilçesine bağlı bir köydür. Kıyıkışlacık köyü Milasilçesinde, Güllük Körfezisahil şeridinde, Güllükbeldesinin tam karşısında yer alan büyük bir köydür. Yerleşim biraz düzensiz olmakla birlikte, nüfus açısından küçük bir ilçe görünümüne yaklaşmakta, turizm mevsiminde yazlık sahipleri ve turistler ile birlikte bu nüfus daha da artmaktadır.

Dünyaca ünlü İasosharabeleri Kıyıkışlacık köyünün içindedir. Bu nedenle ve sahil şeridinde oluşu ile önemli bir turizm potansiyeli bulunmaktadır.

asos, Milas'a 28 km. uzaklıktaki Kıyıkışlacık Köyü içerisindeki üç tarafı denizle çevrili bir yarımada üzerine kurulmuştur. Mitolojiye göre Argos'tan gelenler tarafından kurulduğu ve ismini kolonistlerin başı Iasos'tan aldığı söylenmektedir. M.Ö. 5. yüzyıla kadar İasos hakkında eski kaynaklarda bilgi yoktur. Kentin kurulduğu alan önceleri bir ada iken daha sonra adanın denizle birleştiği berzah dolmuş ve ada, yarımada haline dönmüştür. Antik kente ait önemli yapılar bu yarımada üzerinde yer almaktadır. Büyük sur, su kemerleri, mezarlar ile balık pazarı olarak adlandırılan yapı ise sur dısında yer almaktadır. İasos'da yapılan kazılarda kentteki en eski yerleşimin M.Ö. 3. bin sonuna kadar uzandığı tesbit edilmiştir.

Bir zamanlar kenti ziyaret eden müzisyen, tiyatroda bir resital vermiş. Bu resital sırasında balık pazarının açıldığını bildiren çan sesi duyulunca elini kulağına götüren yaşlı adam dışında herkes yerinden fırlayarak tiyatrodan ayrılmış. Yaşlı adamın yanına gelen müzisyen "Bana ve sanatıma gösterdiğiniz saygıdan ötürü size teşekkür borçluyum; çünkü çan sesini duyan tüm dinleyiciler çekip gittiler" demis. "Ne ?" diye haykırmış bunu duyan yaşlı adam, "Yoksa çan mı çaldı? "Evet, neden?" "Öyleyse izninizle efendim…" ve gözden kaybolmus. Strabon bu öyküyü bereketsiz topraktan ürün alamayan İasoslular'ın balığa olan düşkünlüklerini belirtmek için anlatır. Iskender'in 334'te Miletos'u kuşatması üzerine İasos, kente yardım etmeye çalısan Pers donanmasına bir gemi bağışında bulundu. On yıl sonra Ekbatan'da İskender'in silah deposu komutanlığında Gorgos adlı bir İasoslu bulunuyordu. İskender'in ilgisini çeken bir başka İasoslu da yunus tarafından sevilme gibi garip bir yazgıya sahip olan erkek çocuktu.

İasos'ta erkek çocukların gimnasiumda çalıştıktan sonra denizde yıkanmalari bir gelenekti. Bu sırada kıyıya yanaşan yunus, çocuklardan birini sırtına alıp, açıklara götürüyor ve sonra yeniden kıyıya bırakıyordu. Bir anlatiya göre bu öyküyü duyan İskender, çocuğu Babil'e getirtip deniz tanrısı Poseidon'un rahibi yapmış. İasoslular bu olaydan, M.Ö. 3. yüzyılda çıkarılan madeni paralarında, kolunu yunusun sırtına atmış biçimde yüzen çocuk tasvirine yer verecek kadar etkilenmişlerdir. İasos antik kentinde 1960 yılından bu yana İtalyan Arkeoloji Heyeti'nce düzenli kazılar yapılmaktadır. Bu kazı çalışmaları sonucunda birçok eser ortaya çıkarılmıştır. Bunlardan agoraya kemerli bir kapıdan geçilerek girilir. Roma Dönemi'nde inşa edilen agoranın dört tarafı revaklarla çevrilidir. Agoranın güney batısında bouleterion yapısı yer alır.

Bodrum

Bodrum today begins an hour before dawn, as the night time silence is broken, from the minaret’s heights by the rhythmical wailing of the muezzin summoning the faithful to the first of the day’s five calls to pray.

With the muezzin’s call to prayer as a metaphor for daytime and night time pursuits. For many it is a wakeup call, the start of the day’s activities. For many others it is a call to bed, as they wend their way home at the close of Bodrum’s active Nightlife. This contrast perhaps signifies Bodrum’s uniqueness and diversity as a holiday resort, offering on the one hand watersports, excellent shopping, dining and Nightlife, while at the same time fervently maintaining its cultural and historical heritage. Day or night, Bodrum has it all.

Bodrum occupies a special place in many people’s hearts. A popular home and resort for Turkishartists and intellectuals, Bodrum’s first remembered literary character was known as the "HalicarnassusFisherman". After the formation of the TurkishRepublic in 1923 Cevat Sakir Kabaagacli was exiled to Bodrum due to his unpopular political expressions. His subsequent books and stories about life in Bodrum attracted like minded romantics to the town and were largely responsible for creating the Bohemian atmosphere Bodrum enjoys today. In fact although mostly unknown outside Turkey, Cevat Sakir Kabaagacli ranks with King Mausolus as one of Bodrum’s most famous residents.

You are never far from the sea anywhere on the Bodrum Peninsula, making Bodrum itself an ideal starting point from which to visit the many peaceful havens along its beautiful coastline. In August the average daily air temperature is 33 C with warm seas of 25 C, perfect for any aquatic activity.

To be truthful, beaches in the Bodrum area are not the best in Turkey, tending to be rather narrow and shingly. However, in every village or resort, in front of hotels and seaside restaurants, there are wooden jetties for sunbathing, free for everyone’s enjoyment. There is never a lack of comfortable, uncrowded space for swimming and sunbathing. Another plus is that the rent-a-bed bunch are not to be seen. While some hotels do reserve their sun beds for their own guests, first come first served is the rule on local beaches.

It is difficult to find cleaner, clearer water than that on the Turkishcoast. No matter where you go, visibility is always excellent. This combined with an absence of heavy seas or strong tides and currents make the Bodrum area a swimmer’s and snorkeler’s paradise. For those interested in spending more time underwater than one breath there are several scuba diving centers in the area offering instruction and equipment hire, for the beginner or expert.

Recently declared one of the world’s best windsurfing areas by a popular windsurfing magazine, you are never far from a board anywhere on the Peninsula.

Windsurf schools and rental facilities abound, particularly in Gumbetand Bitez. If you're after speed and thrills of a different kind, water-skiing, jetskiing and parasailing are also available on several beaches.

As a major boat building and Yachtingcenter it is only fitting that you can enjoy boating from almost anywhere on the Peninsula. From canoes and pedaloes to luxury motorsailers, all types of craft are available. Perhaps the most inexpensive aquatic excursions are the numerous dayboat trips. Locally captained and crewed these boats make a day of it; stopping at the best swimming areas on the way and usually calling at a seaside restaurant for lunch.

One popular stop on such excursions is "Karaada" or Black Island, where warm springs flow from a shoreline cave into a walled-in pool jutting into the sea. In addition, daily or weekly charters may be enjoyed on literally dozens of yachts, be they the traditional TurkishGulet, for motor Sailingcomfort, or modern Sailingyachts, for those interested in serious Sailing.

If you prefer to spend your holiday ashore, there’s plenty to do for the landlubber as well.

Turkeyis the proud possessor of more recognized historical and archaeological sites than any other country in the world. Bodrum’s Aegeanlocation offers the opportunity to see some of the best. From the spectacular Ancientcity of Ephesus or the unique Temple of Apollo at Didyma to quaint and secluded Iasus, a two thousand-year trip into the past is only a few hours away. Travelling by organized tour, rent-a-car or public bus, numerous spectacular sites are close enough to be visited easily in a day. Bodrum’s own Historyis second to none.

Birth place of Heredotus (the "Father of History"); home of Mausolus, entombed in one of the Seven Wonders of the AncientWorld; and visited by Alexander The Great (who enjoyed a lengthy stay), Bodrum is a unique combination of Ancientand modern. Sites not to be missed in Bodrum itself include the Mausoleum, the amphitheater on the hill above town and the early fifteenth century Castleof St. Peter. Spectacular in its own right with its lush gardens, massive stone works and diverse towers, the Castlealso houses a world famous museum of underwater archaeology.

If you like to shop then Bodrum is for you. Leather is abundant, in the latest fashions and at excellent prices. Turkeyis one of the world’s largest carpet producers and traditional hand made carpets are priced considerably less than abroad. Hand made jewelry, brass, copper, woodcrafts and gifts are plentiful and sales are usually conducted over a friendly glass of tea and a serious discussion about price. Turkeyis also a large textile producer and modern sportswear can be had at significant savings. The local tailors are perfectly willing to custom make clothing to size, be it traditional Turkishtrousers "shalvar" or a copy of the latest casual evening wear.

Market day in Bodrum presents an opportunity to experience a real Turkish bazaar. Ever Thursday and Friday farmers and tradesman from surrounding villages bring their produce and wares to the Bodrum bazaar. Worth a visit for the atmosphere alone, fantastic bargains can be found on everything from fresh fruit, cheeses and aromatic herbs and spices, to carpets, clothing and shoes.

As Bodrum has become more popular over the past few years services have steadily improved, creating in Bodrum a complete self contained community for visitors and residents alike. Doctors, dentists, laundries, car repair, shops and utilities now cater for almost every need.

Visiting yachtsmen are now provided with the services of the Karada Bodrum Marina, whether staying for a night or a season. The new three hundred and fifty-berth marina offers every service a yachtsman could ask for, resulting in many boat owners berthing here permanently.

Bodrum is definitely growing, with Turks and foreigners alike attracted to its warm, relaxing atmosphere. Growth inevitably brings change, but fortunately some things will always stay the same.

In Bodrum you can always count on the sunny weather, the warm hospitality of its residents, the sight of a fully laden camel wending its way through the back streets and from the top of the minarets, the wailing cry of the muezzin, calling the faithful to prayer.

Önceki Haberler
DEVREMÜLK
DEVREMÜLK

06.11.2011 02:22

DEVREMÜLK
KAPLICA TEDAVİ ŞEKİLLERİ VE ZAMANI
KAPLICA TEDAVİ ŞEKİLLERİ VE ZAMANI

06.11.2011 02:20

KAPLICA TEDAVİ ŞEKİLLERİ VE ZAMANI
KAPLICA NEDİR
KAPLICA NEDİR

06.11.2011 00:00

BODRİUM TERMAL TATİLKÖYÜ KAPLICA NEDİR